Trápí vás alergie?

Dnes je snad každý 3. člověk na něco alergický. Nemyslím tím zrovna alergii na šéfa, politiky či manželku. Samozřejmě myslím zdravotní problémy. Alergie je nemoc, která může člověka postihnout v každém věku. Je to přehnaná imunitní reakce na látky, jinak neškodné.

Jaké jsou příčiny?

Asi hlavní příčina je dědičnost. Jestli má někdo z rodičů alergii nebo někdo z jejich sourozenců, je velká pravděpodobnost, že alergií budete trpět i vy.

Další příčinou je naše civilizace. Lidé ze zemí s málo rozvinutým průmyslem nebo dokonce lidé, kteří stále žijí jako v době bronzové, mají mezi sebou alergiků mnohem méně. Stejně tak v průmyslových zemích s nejčistším ovzduším je počet alergiků nižší. Naše civilizace produkuje značné množství odpadních látek, do ovzduší vypouští obrovské množství prachových částic, smogu z dopravy, továren i elektráren, ke konzervaci potravin je používáno mnoho konzervačních látek  – tzv. éček,

v průmyslu se používá mnoho ropných produktů. V naší republice zatím není péče o životní prostředí příliš dobrá a to má negativní dopad na zdraví obyvatel.

Jak předcházet alergiím?

Rada není složitá, ale realizace je mnohem komplikovanější. Nejdůležitější je vyhýbat se konkrétním alergenům, které nás trápí. Člověk, alergický např. na lepek si kupuje bezlepková jídla, člověk alergický na srst zvířat si do bytu nepořídí kočku ani psa, člověk alergický na laktózu nepije kravské mléko. Jenže jak se alergenům má vyhýbat člověk, alergický na pyly? Moc možností nemá: omezit pohyb v přírodě, je pořídit si čističku vzduchu, koberce nahradit omyvatelnou podlahou, záclony a závěsy omyvatelnými žaluziemi, nesušit prádlo venku.

Pro všechny alergiky, ale i zdravé lidi je nejdůležitější posilovat obranyschopnost svého organismu dodržováním zdravého životního stylu. Protože jsme v civilizovaném státě, každý civilizovaný člověk ví jak, ale málokdo má vůli jej dodržovat.

Klasická léčba nepomáhá, pomůže tradiční čínská medicína?

Odpověď zní ano, ale…! Metody této medicíny jsou velmi účinné a k lidskému organismu mnohem šetrnější než naše západní medicína, protože léky jsou vyráběny pouze extrakcí z rostlin. Lékaři TČM posuzují člověka jako celek a nedívají se jen na postiženou část jeho těla. Léčí ne až následek nemoci, ale v první řadě příčinu. Léčba trvá zpravidla několik měsíců, ale pokud se člověk důsledně řídí pokyny lékaře, vždy dosáhne výrazného zlepšení svého zdravotního stavu, velmi často nemoc odezní úplně. Příběhy takto vyléčených lidí bývají velmi dojemné.

Jak zliskat potřebné informace o čínské medicíně

Individuální poradenství zdarma můžete dostat osobně, když vyplníte následující formulář :

on-line poradna s lékařem TČM

Zajímáte-li se o Prodlužování řas Praha, nebo shellac neváhejte kliknout a zjistit bližší informace o těchto službách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.