Vybíráme hračky pro nejmenší na Vánoce

Po roce Vánoce přicházejí a s nimi nákup dárků pro naše blízké. Rozhodli jsme se usnadnit vám výběr dárků a přinesli tipy pro oblíbené hračky pro naše nejmenší. To nám vždycky dělá největší starosti, co koupit miminku na Vánoce, aby to bylo zábavné a dítě si s hračkou hrálo, aby mu vydržela a dítě rychle neodrostlo, aby hračka byla bezpečná…

Děti se většinou rády koupou, „čvachtátní“ patří ke každodenním rituálům. Proč jim nezpříjemnit pobyt ve vaně nějakou hračkou? Pro nejmenší se hodí spíše obrázkové koupací knížky nebo barevné zvířátka, například žáby. Pro starší děti jsou vhodné hračky představující reálné předměty – čluny, figurky do vany nebo mořští živočichové. S hračkami do vany bude koupání zábavnější a děti se na čvachtání budou více těšit.

Mezi oblíbené hračky pro miminka patří různé závěsné postavičky a zvířátka. Jednoduše se figurka pověsí do kočárku a nebo do postýlky. Miminko může hračku mačkat, tahat, kousat a nebo se na ni jen dívat. Hračky na pověšení vydrží všechno, pořiďte malému plyšového slona nebo pejska. Pro klidnější usínání miminka jsou vhodné hračky, které se připnou na postýlku a hrají nebo vydávají tlumené světlo, které dítě uklidňuje.

Má už dítko svůj hrací koutek? Můžete mu pořídit na Vánoce hrací podložku, na které si může hrát. Hrací podložky jsou barevné a dětem se líbí. Představují nejrůznější situace – město se silnicemi, mořský svět nebo zvířecí farmu. Pokud máte doma plovoucí podlahu, koberec zaručí tepelný komfort dítěte při hraní.

Pro správný vývoj dítěte doporučujeme interaktivní hračky – didaktické hračky, kousátka a hračky pro rozvoj smyslů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hry a hračky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.