Novou službu cloudového zálohování nabídnou Aruba a Acronis

Společnosti Aruba (v ČR provozující značku FORPSI) a Acronis se spojily a uvedly novou službu zálohování v cloudu.

Jde o zálohovací službu typu „bare metal“ a jde tedy o zálohování obrazu virtuálního stroje (VM). Služba nese název Cloud Bare Metal Backup a staví na technologii Acronisu pro zálohování, jež funguje přímo na úrovni virtualizačních hypervizorů. Díky tomu není potřebná instalace aplikace na každý virtuální stroj zvlášť.

Cloud Bare Metal Backup je možné využívat v součinnosti s jinou službou s názvem Cloud Backup, jež je určena pro zálohování dat a stojí na platformě FORPSICLOUD. Obě tyto služby pak mohou nabídnout komplexní zabezpečení virtuálních strojů, a to jak na úrovni tvorby obrazů (image), tak na úrovni aplikací a systému souborů.

Správa je jednoduše umožněna přes ovládací panel ve webovém rozhraní, jehož prostřednictvím mohou uživatelé plánovat jednotlivé zálohy a čas, po jaký je tyto zálohy nutné uchovat, plánovat obnovu (ať už na úrovni VM nebo souborů) či přizpůsobovat konfiguraci obnovených VM a upravovat nastavení dalších prvků.

Nová zálohovací služba staví na platformě Acronis AnyData Engine a její uživatelé na každý virtuální stroj získají pro zálohování v cloudu 200 GB místa. Za zmínku stojí také integrace s hypervizorem privátního cloudu či mechanismem ochrany od společnosti VMware.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.