Pro a proti: Stěhování svépomocí, nebo s profesionály?  

Pokud se rozhodujete, zda se přestěhovat vlastními silami, nebo využít stěhovacích služeb, přinášíme vám tento článek, který by vám mohl pomoci při rozhodování. Vyzkoušeli jsme stěhování naší kanceláře na vlastní kůži, a to hned dvakrát v tomto roce. Poprvé jsme volili stěhování vlastními silami, které však probíhalo úplně jinak, než jsme si představovali.

 Stěhování ve vypůjčené dodávce

Vše jsme měli důkladně naplánováno a připraveno, vyhradili jsme si na stěhování celý den. Bylo nás šest a každý zajistil nějaké krabice a obalové materiály. Problém nastal s dopravou, neboť nikdo z nás neměl k dispozici tak velké auto nebo nákladní vůz, který by pojal veškerý obsah naší kanceláře. Kolega nakonec domluvil pronájem dodávky na celý den v ověřené půjčovně užitkových vozidel. Dodávku na půjčení jsme tedy měli dohodnutou a přistoupili jsme k samotnému stěhování. Co jsme však netušili bylo, kolik času je zapotřebí na přeskládání a zabalení všech věcí. Nehledě na množství škod, ke kterým při neodborné manipulaci došlo.

Stěhování se stěhovacími službami

Druhé stěhování proběhlo o půl roku později a my jsme byli již poučeni. Objednali jsme si stěhování v Praze 9 a čekali jsme, co se bude dít. Nákladní vůz měli samozřejmě svůj a poskytli nám i veškeré potřebné materiály. V balení věcí měli cvik a nakonec bylo vše odvezeno a přestěhováno za pár hodin. Sice jsme zaplatili něco stěhovací firmě, ale když jsme přepočítali ušetřený čas, profesionální stěhování nás vyšlo mnohem levněji než při stěhování svépomocí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.