Jak snížit provozní náklady u osobních vozidel?

Ještě před nedávnem jsme se věnovali problému firemních flotil osobních automobilů v souvislosti se snížením spotřeby paliva a úsporou díky leasingu nebo úvěru a už jsou tady další průzkumy a z nich vycházející rady a tipy.

Vzhledem k ekonomické situaci jsou kladeny opravdu velké nároky na snížení provozních nákladů a tudíž pořízení flotily aut na splátky nebo montáž krabičky s funkcí upozornění řidiče na nehospodárnou jízdu, jsou jen jedny z mnoha nástrojů k dosažení tohoto cíle. Inspirace nyní přichází ze segmentu nákladních vozidel velkých dopravních společností, které jsou zvyklé montovat do svých vozidel omezovače rychlosti. Po zkušebním zavedení omezovače do dodávkového automobilu klesla jeho spotřeba paliva o více než třetinu. Druhým argumentem pro jeho montáž, je snížení rizika zaviněné dopravní nehody a tím i ušetření dalších nákladů na odstranění jejích následků. Bohužel v české republice je jen velmi málo firem, které se odbornou montáží omezovačů rychlosti (s povolením ministerstva dopravy) zabývají.

Opět tady vidím jako určitou pobídku k financování leasingem nebo úvěrem, pokud by montáž těchto omezovačů zdarma nabídla leasingová společnost svým klientům u každého auta na splátky.

Více na www.rajleasingu.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto-moto se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.