Rádi byste ušetřili za elektrickou energii a plyn?

Nepříjemná zima je nenávratně pryč a zůstal po ní pouze účet za plyn a elektřinu. Zdražování plynu a elektrické energie je všeobecný trend a nic nenasvědčuje tomu, že by se cena za energie měla v nejbližší době snížit.

Pokud plynem nebo elektrickou energií topíte, možná vám udělá radost několik rad, které vám pomohou ulevit domácímu rozpočtu. Jedním ze způsobů, jak z dlouhodobého hlediska citelně ušetřit, je vytápět objekt tuhými palivy.

Pro mnoho spotřebitelů je tato změna nereálná a to zejména kvůli vysoké vstupní investici. Podstatným faktorem je také pohodlí – vytápění elektrickou energií i plynem je opravdu snadné a málokdo si zvykne na hlídání, zda je v kotli dostatečné množství paliva.

Zaměřme se tedy na to, jak reálně ušetřit za energie, bez toho, aniž bychom museli koupit kotel na tuhá paliva. Pakliže chcete ulevit svému rozpočtu o pár tisícikorun (v závislosti na velikosti vašeho bydlení i mnohem více), měli byste se informovat po nejlevnější firmě, jež dodává plyn a elektrickou energii. S přihlédnutím k liberalizaci trhu má každý z nás možnost svobodného výběru společnosti, která dodává plyn a elektrickou energii a je škoda toho nevyužít.

Otázkou však je, jakým způsobem vyhledat nejlevnějšího dodavatele. Srovnání cen plynu a elektrické energie lze provést ručně – nastudovat sazby jednotlivých společností, které dodávají energie a vykalkulovat, kdo je nejvýhodnější. Takový způsob řešení dá spoustu práce a navíc zde hrozí riziko chybného výpočtu.

Pohodlnější je použít program s názvem kalkulačka ceny elektrické energie a plynu a nechat si vypočítat nejlepší řešení na internetu. Srovnání cen elektřiny či plynu může být díky kalkulačce otázkou několika minut. Stačí, když vyplníte online formulář a necháte vygenerovat srovnání. Využíti kalkulačky je zcela zdarma a ve výpočtu najdete informace o nejlevnějších dodavatelích. Změna dodavatele není složitá – musíte pouze vypovědět stávající smlouvu a uzavřít novou. Téměř všichni dodavatelé provedou přechod místo vás, čímž vám ušetří hodně času. Důležité články o způsobu, jak ušetřit za energie ještě více, získáte na odborných internetových stránkách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.