Přírodní koupání blízko Hlavního města? Báječné jezero Lhota!

Silnice v centru Prahy pod nátlakem neúprosného slunce pálí do nohou. Je léto, prahnete po příjemném zchlazení, avšak představa koupání v přeplněných zdejších aquaparcích a bazénech vás ani malinko neláká. Voda by vás zchladila, ale zápolit v ní s ostatními návštěvníky nechcete. Vypadá to jako neřešitelná situace. Přitom necelých 25 kilometrů od centra Prahy je přírodní koupaliště – jezero Lhota – jež návštěvníkům nabízí kousek krásné přírody relativně blízko rušného města.

Jezero Lhota leží asi 1000 metrů východně od obce Lhota v okrese Praha-východ. K ní všechny snadno navede Brandýs nad Labem ležící 6 kilometrů od ní. Jakmile k jezeru dorazíte, začne vás samo svádět k hrátkám ve vodě, jako jsou hry s míčem a jiné. Své si tady ale najdou i běžní milovníci plavání. Stejně tak příjemné jako voda, jsou i písčité a travnaté břehy či pláže s borovicovými lesíky. U jezera si vyhrají i děti, které zde mají hřiště, nebo milovníci sportu, kteří se tu rádi potrápí při beach volleyballu. Pro spokojenost všech jsou zde stánky s občerstvením, sprchy a toalety, převlékárny a parkovací plocha pro 1500 automobilů. Vybavenost areálu koupaliště a vesnice Lhota je vážně skvělá.

Aby mohlo všechno bezvadně fungovat, je nezbytné u jezera uhradit vstupné a parkovné, pokud nezvolíte jiný způsob dopravy, a provozní řád, s nímž by se měl každý příchozí seznámit, dodržovat. V případě, že z Prahy vyrazíte na koupaliště autem, použijte výpadovku u Černého Mostu na Brandýs nad Labem. Autobusové spojení je bohužel poněkud řídké a vydáte-li se vlakem, budete muset překonat ještě 2 kilometry pěšky z Dřís, kde je nejbližší zastávka. K jezeru si ale můžete udělat i pěkný výlet na kole. Báječný zážitek!

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.