Investiční zlato: Chraňte své finance

Najít bezpečné a výhodné úložiště pro volné finance není jednoduché. Bankovní společnosti nenabízejí patřičné úročení, navíc v době ekonomické krize mohou kdykoliv zkrachovat. Vhodnou alternativou je investiční zlato.  V této komoditě mají rezervy banky, státy a nyní můžete i vy.

U investice do zlata nemáte jistotu žádného úročení, dokonce můžete o část peněz přijít důsledkem mírného oslabení ceny zlata. Na druhou stranu jsou zlaté slitky velmi konzervativní investicí. Pokud se podíváte na dlouhodobý graf ceny zlata, zjistíte, že jeho cena neustále stoupá, až na malé výkyvy. Investujete-li dlouhodobě, je pravděpodobnost na zhodnocení velmi vysoká. Navíc úročení v posledních letech mnohonásobně překonalo nabídku bankovních institutů.

Heslem mnoha investorů je zlatem proti inflaci. Zlato je primárně určeno k uchování hodnoty peněz. Očekávejte od něj pouze pokrytí inflace, vše ostatní berte „jako bonus.“ I když se nyní bavíme pouze o pokrytí inflace, zlato s největší pravděpodobností nabídne mnohem více. Důležité je investovat dlouhodobě, v řádech roků (za minimální investici se považují dva roky). I z tohoto důvodu se nemusíte obávat, pokud cena zlata měsíc, dva nebo i půl roku po vašem nákupu mírně klesá.

Aktuální cena zlata a výhled do budoucna

V současné době se burzovní cena zlata pohybuje kolem 1 600 dolarů za jednu unci zlata (asi 31 gramů). Cena zlata se v létě roku 2011 pohybovala nad hranicí 1 900 dolarů za unci. Špatná ekonomická situace spustila zlatou horečku a cena zlata takto vyšplhala. Po silném růstu musí přijít korekce, cena zlata se propadla až na 1 500 dolarů a opět roste. Nyní je velmi dobrá příležitost vstoupit do trhu. Zlatá jistota je něco, co vám nikdo jiný nenabídne. Investujte do zlata i vy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.