Polyesterové kravaty

Kravaty jsou neodmyslitelným doplňkem každého obleku. Móda se mění a kravaty samozřejmě s ní. Víte, jaký je současný trend? Máte ve svém šatníku moderní kravaty nebo vaše vázanky potřebují vyměnit.

Způsobit špatným výběrem kravaty faux pas je velmi jednoduché. Seznámíme vás se základními pravidly a aktuálně nabízenými druhy kravat. V našem rychlém přehledu se dostanete do obrazu.

Vybrat si můžete ze tří materiálů (druhů) kravat. Pro náročné jsou tady hedvábné kravaty, prvotřídní materiál a styl je samozřejmostí. Připlatit se u těchto kravat rozhodně vyplatí. Druhou možností jsou kravaty z mikrovlákna. Jejich snahou je napodobit hedvábí a nabídnout lepší cenu a životnost. V současné době jsou kravaty z mikrovlákna velmi oblíbené. Navíc stejně jako hedvábné kravaty jsou vhodné pro každodenní nošení. Polyesterové kravaty vynikají především cenou a dlouhodobými vlastnostmi. Pokud nenosíte kravaty každý den, je pro vás tento druh jasnou volbou. Navíc i tyto kravaty navzdory své ceně nabízejí moderní stylový vzhled.

Cena moderní kravaty se v případě polyesteru pohybuje i pod sto korunami. Můžete si tedy koupit rovnou několik vzorů.

Jakou kravatu zvolit

Na svatbu byste se měli přizpůsobit svému doprovodu, mírná odchylka v odstínu rozhodně nevadí. U svatby se rozhodně vyvarujte černé barvě a to i v případě, že vaše partnerka zvolí černé šaty. Černé kravaty jsou vhodné pouze na smuteční obřad, na nic jiného je nevyužívejte.

Do práce, na pracovní pohovor, důležité prezentace a podobné volte méně výrazné barvy, decentnějšího střihu (velikosti – šířky). Mnoho personalistů a zaměstnavatelů je konzervativních. Vhodná barva je například tmavě modrá nebo fialová.

Na rande v luxusní restauraci se hodí výrazná kravata, bát se nemusíte ani vzoru. V tomto případě je namístě i barevná košile, bílá je v tomto ohledu příliš obyčejná.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oblečení a móda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.