Autopůjčovny v Praze

Pokud jste si někdy chtěli půjčit automobil, pravděpodobně jste zjistili, že to není zas tak jednoduchý úkol. V dnešní době si zájemce o tuto službu zadá do vyhledávače klíčové slovo „autopůjčovna Praha“ a nabídky se jen sypou.

Většina z nás při výběru autopůjčovny sleduje několik parametrů. Zásadní je cena za pronájem, dalším důležitým atributem je poloha kanceláře půjčovny. Zajímá nás, jak vysokou budeme muset složit kauci. Neméně důležitá je otvírací doba. Nic nezkazíme tím, když si přečteme recenze od klientů, kteří již služby konkrétní firmy využili. To může být slušné vodítko při rozhodování.

 

Pozor na některé triky autopůjčoven

Autopůjčovny v Praze jsou firmy, které se snaží generovat zisk. To není nic špatného a pokud je obchod výhodný pro obě strany, nemůže být nic lepšího. Potíž je v tom, že některé půjčovny aut se snaží své klienty připravit nenápadně o peníze.

Některé z triků autopůjčoven:

  • nájemné za jeden den se počítá za kalendářní den ne za 24 hodin (solidní autopůjčovny počítají jeden den jako 24 hodin, některé vám ovšem napočítají za půjčení za 24 hodin přes noc rovnou dva dny)
  • příplatky za klasické pojištění, mytí auta, druhého řidiče (některé autopůjčovny mají ceník napěchovaný různými příplatky, které jsou dokonce povinné)
  • krátká otvírací doba (pokud má autopůjčovna krátkou otvírací dobu, je jasné, že auto budete muset vracet až další den nebo si ho budete muset vyzvednout den předem, výjimkou není příplatek za pronájem mimo pracovní dobu ve výši 500 – 1 000 Kč )
  • ceny bez DPH (v ceníku autopůjčovny naleznete přijatelné ceny, pokud k nim ovšem přičtete 21 % DPH, již tak přijatelné nebudou)
  • ceny „od“ ( na banneru svítí reklama „Škoda Fabia od 290 Kč/den“, těch dnů musí být ovšem asi tak 60, abyste se na tuto cenu dostali)

Zavolat do autopůjčovny a poptat se

Asi nejlepším řešením, po shlédnutí ceníku a výběru vhodného auta, je zavolat rovnou do autopůjčovny a ptát se. Zdali je auto volné (což není často samozřejmost), jestli je cena konečná (což také není většinou jasné), atd. Solidní autopůjčovna vám ráda vaše dotazy zodpoví a bude se vám snažit vyjít vstříc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto-moto. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.