Novinka od TP-Linku: miniaturní Wi-Fi router

TP-Link přichází na trh s miniaturním dvoupásmovým Wi-Fi routerem s modelovým označením TL-WR902AC, jenž podporuje 3G/4G a využití najde i na cestách.

Zařízení získává svou energii z USB portu, ať už notebooku nebo elektrických zásuvek, a umožňuje připojit k internetu hlavně mobilní zařízení typu chytrých telefonů nebo tabletů či dokonce přenosných herních konzolí.

Novinka zároveň podporuje dvě pásma, a navíc v bezdrátovém standardu 802.11ac, což znamená maximální teoretickou přenosovou rychlost 733 Mbit/s. Kromě toho si s jejím pomocí můžete svůj smartphone nebo tablet i dobít – funguje totiž také jako powerbanka.

Tím nejdůležitějším jsou ovšem režimy, v nichž zařízení funguje. Do sítě jej můžete integrovat buďto jako router, hotspot, extender či opakovač pro rozšíření dosahu bezdrátové sítě, klienta pro zařízení bez vlastního Wi-Fi modulu i přístupový bod pro domácí bezdrátovou síť.

Výrobce myslel i na zabezpečení a vybavil tak router TL-WR902AC silným šifrováním typu WPA-PSK/WP2-PSK s až 152bitovým klíčem. Najdete zde také integrovaný firewall či možnosti filtrování IP a MAC adres a domén.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.