Chceš návštěvníky pro své stránky? Tak si pro ně pojď! III.

Uh. Už je čas na další článek? Ten poslední jsem dával dohromady jen pár minut. Jenomže ono je to tak jednoduché, psát články na web jako je tento. Ale zpět k tématu.

Mimo ranků tak tudy protékalo i celkem dost link juice. Někteří z vás to pochopili a začali zkusit dokonce rybařit. Tak říkám metodě, kdy je záměrně vkládán formou „guest blogingu“ článek, který vsází rovnou na vlastní affiliate link. Říkal jsem si, tak fajn konečně to někdo pochopil a ví jak na to.

Jenomže jsem to přecenil. Bez pořádného link boostu tahle metoda fungovat nebude. Bylo by potřeba v té době tak 5x větší odkazový profil, aby to vůbec fungovalo. Lidi se tak stáhli, ale začali si pěkně budovat své minisite. Místo na affiliate provozovatele vše přeposílali na své affiliate minisite. Které posilovali jak cíleným trafikem tak i link juice. Vše jsem samozřejmě sledoval a zaznamenával.

V té době jsem sem dal první reklamu ve formě odkazové jednotky. Zajímalo mě totiž na co vlastně ti lidi cílí. Nedávalo mi to moc smysl. Ty keywordy se mi vůbec nezdály nějak silné, ani zajímavé. Nic co by stálo za to vůbec řešit. WTF? Minisite co dá 100ku za měsíc?

Jenomže. Když něčemu nerozumíš, neznamená to, že to nefunguje!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.