Chceš návštěvníky pro své stránky? Tak si pro ně pojď! IV.

No jak to jen říct. Existuje velké množství způsobů jak vydělat peníze na internetu a PPC rozhodně není jedinou cestou, tedy určitě ne AdSense.

Procházel jsem si jednotlivé stránky, které dostávali každý měsíc desítky návštěv. Všechno to byly affiliate weby. Prostě vydělávali za konverze anebo jen vyplněné formuláře. Zaujalo mě však, jak nekompatibilní byly s adsense reklamou. Ta se nechytala. Bylo to takové matoucí. Dnes s odstupem času by jsem si vsadil na omezení arbitráže na adsense. Možná sklik by mi tehdy napověděl daleko více.

Prostě po velkém boomu PPC reklamy začaly klasické MFA pomalu odpadávat. Minisite většinou přečkaly a i s tím minimem co vydělávaly se prostě majitelům vyplácely. Jenomže na psaní unikátních článků to už nebylo.

Jenomže ty affiliate byly jiné kafe. Vlastně tam ani tak nejde o link juice, jako o návštěvnost, kterou je nutné postupně posbírat z co možná nejvíce zdrojů. Byl v tom takový menší trik. Většina webů, kam můžete vložit vlastní články měla udělané poměrně hezky udělané základní SEO a díky tomu dokázaly sesbírat long taily. Jenomže jeden web může být na Google v SERP jen 2x. Ano existují výjimky, ale to je trochu jiné povídání. Když se to tedy dobře udělalo dokázal majitel obsadit, díky naspeedovaným webům jako je tento obsadit třeba 40% SERP na prvních třech stránkách v Google.

A to mu stačilo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.