Babí léto láká vyjet si na kole

V září každoročně bývá období, kdy nás léto navštíví naposled a pár dní či týdnů nám umožní ještě nosit trička s krátkým rukávem, dokud definitivně přijde podzim a s ním deště. Babí léto je poslední možnost na výlety po okolí, ať už pěšky nebo na kole. Kam vyrazit?

Kdo má zahrádku nebo bydlí na vesnici, pro toho je konec léta časem sklizně ovoce nebo hroznů a takoví lidé moc na výlety nemyslí. Pokud však bydlíte v paneláku, můžete tento čas využít poznáváním kulturních a historických památek nebo výlety do přírody. Víkendové dny jsou k tomu jako stvořené.

Pokud dáváte přednost sportování a rádi se projedete na kole, tipy na výlety na kole vám jistě přijdou vhod. Ať už chcete strávit prodloužený víkend poznáváním Slovenského ráje nebo romantické krajiny kolem zámku v Lednici na Moravě, najdete zde doporučení na trasy, ubytování nebo možnosti stravování v lokalitě. A také informace, čemu se raději vyhnout. A to vše doplněno fotografiemi přímo z těchto míst.

Kdo nemá povinnosti vůči úrodě a nebaví ho jízda na kole, zcela jistě se věnuje nějakému jinému hobby a využívá svůj volný čas po svém. Znám lidi, co rádi pracují se dřevem, vyrábějí různé poličky a stojany. Znám i takové, co rádi čtou, a ne jen časopisy. Výhodou bydlení v bytovce je fakt, že se nemusíte o hodně věcí starat a po příchodu z práce máte v podstatě „fajront“. Pravda, pokud nemáte psa, což je také zajímavé hobby, nebo se nemusíte věnovat dětem, co je „koníček“ na celý život. I když děti vyrostou a odejdou do svého života. A to bývá opět časem, kdy se lidé mohou zase věnovat zálibám.

Tak či tak, září je krásný měsíc a byla by škoda ho nevyužít. Nachytejte poslední sluneční paprsky a skvělé zážitky, ať je na co vzpomínat při čekání na jaro.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.