Koktejly v baru i doma

K dostání jsou snad v každém baru. Většinou jsou příjemně sladké a osvěžující. Tedy přesně to, co ve vyhřátém a vydýchaném baru či diskotéce zákonitě hledáte. O čem je řeč? Řeč je o míchaných nápojích čili koktejlech nebo také drincích.

Bar bez barmana? Nemyslitelné

Jako restauraci dělá její kuchyně, tak bar dělají právě koktejly. Zkušený barman udělá z přípravy koktejlů pořádnou show. A pokud je opravdu zkušený, i výsledek stojí opravdu za to. Bar bez dobrého barmana zkrátka není ono. Jedna věc je nějaký drink umíchat, druhá pak aby ten drink vypadal, tak jak má, dobře chutnal a ještě byla jeho příprava pořádné divadlo.

Rizika při pití koktejlů

Koktejly jsou sice velmi osvěžující, ale stále obsahují dost alkoholu. Nejčastěji se totiž dělají z vodky nebo rumu, které mají cca 40% alkoholu. Když se k tomu přidá ještě nějaký likér, může to být pro křehkou slečnu zničující. U koktejlů totiž jen těžko poznáte, kolik alkoholu v nich přijímáte. Většinou jsou míchané nápoje „konstruovány“ tak, aby v nich byl alkohol cítit minimálně, i když ho tam může být ve skutečnosti hodně. Takže pozor!

Koktejly doma

Své oblíbené koktejly si však můžete připravit i u vás doma. Na některé základnější nebude potřebovat ani shaker. A pokud vás domácí příprava drinků chytne natolik, můžete si ho snadno pořídit. Recepty na koktejly pak najdete například v online magazínu www.Alkoholium.cz . Oblíbený drink si tak můžete klidně připravit u vás doma. Jak se vám to povede, záleží na vaší šikovnosti a taky píli. Jen těžko se vám totiž povede umíchat míchaný nápoj dokonale hned na poprvé. Tak směle do toho.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.