Stěhování a děti

V životě je mnoho chvil, na které je třeba se připravit. Jako většina z nás se možná i vy chystáte stěhovat do nového domu. Důvody mohou být různé. Nejčastějšími důvody jsou práce, nedostatek financí nebo jen změna na lepší místo.

Mnohý lidé se z města často stěhují na venkov do rodinných domů nebo naopak. Samozřejmě, je to pro všechny velká změna, na kterou je třeba si zvyknout. Asi nejvíce tuto změnu pociťují děti. Pokud jde jen o stěhování pár kilometrů dál, ještě to může být v pohodě. Pokud ale jde o stahování na druhý konec Slovenska, je to už trošku problém. Hledat si nové kamarády, navštěvovat novou školu, to vše jsou problémy pro které se děti stahovat nechtějí. Třeba jim ale najít i důvody pro které se přestěhují s alespoň jakou takovou radostí. Takovým důvodem může být například nová dětský pokoj. Mnoho dětí nemá vlastní dětský pokoj nebo ji má společnou se sourozencem.

V případě stěhování do většího rodinného domu jim můžete ukázat o co všechno mohou přijít. Dětský pokoj jim třeba dokonale zařídit aby se z ní těšili a nemysleli na nevýhodě přestěhování. Základem je zařízení v jejich stylu, který mají rádi. Pěkný nábytek, podlaha stěny – to vše jim stěhování zpříjemní. Navíc pokud jim stěny zpestříte obrazem jejich oblíbeného hrdinu nebo oblíbené skupiny, budou nadšený. Další možností je i jít vybrat zařízení přímo z dětmi. Při stahování pomůže i dobrá atmosféra a tak jim můžete dětský pokoj vyzdobit. Na výzdobu úplně postačí balónky plněné heliem. S heliové balonky se dá udělat dokonalá výzdoba. Navíc jim můžete stěhování zpříjemnit tím, že jim dovolíte v novém domě něco co ve starém mít nemohli. To bývá často silným argumentem pro šťastnější stahování. Například to může být hudební nástroj, který ve starém bytě nemohli mít například kvůli sousedům. Samozřejmě těmito argumenty nemusí být jen dětský pokoj. Můžete je nalákat i na jiné zákoutí domu.

Například, pokud máte v novém domě zahradu. Na zahradě děti mohou hrát fotbal nebo stavět bunkry. Dále to může být bazén, který umístíte na zahradu. Možností je mnoho a vše záleží od vašich dětí. Pokud nemáte takové možnosti, můžete jim slíbit za stahování odměnu. Například v podobě dárku, který je mimořádně potěší. Nejlepší je ale samozřejmě najít jim výhody v novém domově. Aby to ale děti zvládli i psychicky, třeba je na to pomalu připravovat. Nejlepší příprava je zpočátku chodit do domu jen na víkendy. Další možností je jít na pár dní ke známým s podobným domem. Dále je třeba vyslechnout si i jejich názor na stahování a najít plnohodnotné argumenty proč by ze stahováním měly souhlasit. Nejlépe přece je pokud se i děti stěhují ze své vůle a ne z donucení. Při stahování třeba dodržovat hlavně dobrou atmosféru a nepodléhat nervem či panice. Tomu mohou pomoci i například balónky s héliem. S heliové balonky je zábava hlavně pro děti, takže jim to náladu určitě zpříjemní. Na závěr zbývá jen popřát příjemné stahování, nejen pro děti ale i pro vás.

Příspěvek byl publikován v rubrice eshopy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.