Moderní nebo rustikální zařízení bytu? Věčné dilema

Vybavujete byt po rekonstrukci anebo jste si konečně vyplnili svůj dávný sen o vlastním rodinném domě a chcete mu tudíž vdechnout kus života vhodným vybavením? Pak výběr nového nábytku za žádných okolností nepodceňujte! Vždy mějte na paměti, že nábytek, který jste si vybrali by vám měl perfektně sloužit po mnoho dlouhých let. Během této doby jej také uvidí mnoho vašich přátel, známých, kolegů z práce, ale i příslušníků rodiny.

Při vybavování interiéru máte zpravidla dvě základní možnosti. Buďto vsadíte na moderní interiéry, které vycházejí z originálních návrhů předních bytových designérů, odrážejí dávku nevšednosti, originalitu, ale i specifický styl, který ale nemusí sednout každému anebo se vydáte cestou rustikálního nábytku, jež ve stylově zařízených interiérech působí velmi honosně. Moderna anebo klasika – co si vyberete vy?

Ať již jste se rozhodli pro první zmíněnou nebo druhou variantu, před výběrem a následnou koupí nábytku se inspirujte nápady bytových designérů či studií, které se na zařizování interiérů specializují. Vyvarujete se tak několika zásadním chybám, na které byste možná přišli až příliš pozdě. Nechte se inspirovat fotogaleriemi, kterých je na internetu velká spousta nebo se poraďte přímo s interiérovými odborníky.

Teď se dostáváme k samotnému výběru a zejména koupi nového nábytku a bytového zařízení. Nevsázejte na obchody a e-shopy, které lákají na nápadně nízké ceny. Pokud chcete, aby nábytek opravdu něco vydržel a mohli jste jej bez starosti používat mnoho dlouhých let, vybírejte pouze výrobky té nejvyšší kvality u ověřených prodejců. Zapomeňte na dřevotřísku nebo umakart. Pokud to vaše peněženka dovolí, vybírejte nábytek pouze z kvalitních materiálů, mezi které patří například sklo, masiv a kov. Věřte, že investice do kvalitního nábytku, je investicí, která se vám během let několikanásobně vrátí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.