Správná alternativa pro plastová okna

Zvažujete pořízení nových oken, ale rádi byste trochu vybočili ze stereotypu a nechcete si pořizovat klasická plastová? Rádi vám poradíme a dáme vám pár tipů, jak sehnat okna, která nabízí perfektní izolační vlastnosti, bezúdržbový povrch a samozřejmě dlouhou životnost.

Představujeme vám dřevohliníková okna

První variantou, kterou vám představíme, jsou dřevohliníková okna. Hliník je pro okna ideální materiál, jelikož je lehký a zároveň velmi pevný. Kombinace dřeva a hliníku tak dává vzniknout skutečně revolučním oknům s vynikajícími vlastnostmi. Dřevohliníková okna tak lze rozdělit na venkovní a vnitřní část, kdy venkovní profil je z hliníku a vnitřní ze dřeva.

  • Venkovní hliníková strana nabízí futuristický vzhled a praktické provedení, které se obejde bez údržby
  • Vnitřní dřevěná strana naopak vyniká svým přírodním vzhledem, který pomáhá vykreslovat interiér domácnosti. Díky tomu, že si můžete vybrat z mnoha různých dekorů, stanou se okna funkčním i designovým prvkem celého interiéru.

Plastohliníková varianta

Jako druhou možnost můžeme uvést plastohliníková okna, která jsou levnější variantou k výše zmiňovaným dřevohliníkovým. Každopádně si zachovávají svůj moderní a jedinečný design. Jádro tvoří plastový profil s ocelovým vyztužením a k opláštění slouží hliník.

Každopádně ať již zvolíte jakoukoliv variantu, v žádném případě nesáhnete vedle. Obě varianty se používají například při zateplení fasád, protože pomáhají k celkové izolaci domu a snižují úniky tepla na minimum. Kromě výběru rámu však nezapomeňte ani na správná izolační skla, protihlukovou odolnost i zabezpečovací prvky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.