Lidé na Penězdroji financují první projekty

Koncem října byl spuštěn první kombinovaný crowdfundingový portál v ČR. Od té doby se na něm rozjelo několik zajímavých projektů.

A rozjelo se to opravdu ve velkém. Největší úspěch zažil Penězdroj sám, respektive jeho zakladatelé ze západočeské společnosti Fundhall, kteří nabídli 15procentní podíl za 750 tisíc korun, který byl nakonec zafinancován ze 100 %. Respektive ze 150 %, protože původně nabízený podíl byl „jen“ desetiprocentní za půl milionu.

Jedná se o první podílový, tedy equity projekt, který byl na Penězdroji podpořen. A nejspíše zároveň první podpořený v rámci České republiky. Penězdroj je totiž kombinovaný portál, který kromě klasických projektů dárcovských (donation) a s odměnou (reward) nabízí i možnosti podílových investic.

Podíl ve Fundhallu však samozřejmě není projektem jediným. Ostatně kdyby byl, nikdo by jej nepodpořil, neboť kdo by podporoval chod crowdfundingového portálu zejícího prázdnotou?

Prvním dárcovským projektem na Penězdroji byl (a stále je) ten, který se pokouší sehnat drobné dárce pro zafinancování koupě elektrického invalidního vozíku pro ženu z Klatov, jež ochrnula po operaci sluchového nervu.

Z dalších projektů je možné zmínit XRXMAG, komiksový magazín, což je zase příklad projektu typu „odměna“, jenž již navíc byl úspěšně zafinancován. Ostatně co nejvyšší míra úspěšnosti projektů je pro lidi z Penězdroje nejdůležitější, takže si pečlivě vybírají, koho si na web „pustí“. Ostatně o kvalitě v současnosti nabízených projektů se můžete přesvědčit sami přímo na Penězdroji.

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.