TP-Link uvádí chytrý síťový přepínač

Společnost TP-Link uvádí na trh nový inteligentní gigabitový síťový přepínač (switch) s modelovým označením JetStream T1700G-28TQ.

Jde o řešení určené především pro využití v malých a středních podnicích (SMB), a to jak pro virtualizaci, tak i pro další využití, například VoIP hovory, přehrávání HD videa či zpracování materiálu ze záběrů bezpečnostních kamer.

Díky možnosti stohovatelnosti lze na sebe naskládat až 6 switchů TP-Link T1700G-28TQ, které dohomady nabízejí až 144 gigabitových ethernet portů (6 x 24) či přepínací kapacitu do 768 Gbit/s u agregovaných sítí. Díky tomu, že je IP adresa u všech přepínačů v jednom stohu stejná, je usnadněna správa i nastavení.

Již samozřejmostí je podpora celé škály funkcí na druhé síťové vrstvě, třeba protokol 802.1Q pro VLAN, izolace či zrcadlení portů nebo protokoly STP/RSTP/MSTP. Údržbu sítě lze provádět i s využitím detekce zpětných smyček, IGMP snoopingu nebo funkce diagnostiky kabelů.

Správu switche lze provádět pomocí webového rozhraní či příkazové řádky nebo vzdáleného sledování prostřednictvím funkce RMON. Ověřování klientů externím serverem je umožněno protokolem 802.1X a Radius Authentication.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.