Místo na práci – Rezidence Vltava

Pořídili jste si nový moderní byt? Nejspíš vás čeká splácení hypotéky nebo obnova finančních rezerv. Připlatili-li jste si za novostavba s prostornou střešní terasou, nový byt v centru Prahy či kýžený výhled na řeku?

Budete muset pracovat o to víc. Nejspíš i doma. K tomu však potřebujete vhodný prostor. Nepracujete-li z domova na plný úvazek, nebude asi nutná samostatná pracovna, vystačíte si s pracovním stolem, pohodlnou židlí a dostatkem úložného prostoru.  Dá se pracovat i u jídelního stolu, ale není to moc praktické. Nemáte vše po ruce, musíte odbíhat, pak zase vše sklízet a při přípravě večeře se může stát, že džus skončí ve vaší klávesnici… Lepší je samostatný pracovní kout. Většina lidí pracuje v obýváku nebo v ložnici. Odborníci na dobrý spánek radí, aby ložnice sloužila jen ke spaní. V obýváku zase nebudete mít na práci nejspíš dostatek klidu. Na jedné návštěvě mě překvapil pracovní kout umístěný v dětském pokoji.

Ať už si v novém bytě zařídíte pracovní prostor kdekoli, dbejte na pár zásad. Pracovní místo nemusí být v dnešní době nijak veliké, zařízení se minimalizují a data se uchovávají hlavně elektronicky. A pokud jste koupili opravdu malý byt, můžete si pořídit výklopný stolek, který použijete jen při práci. Na židli však nešetřete. Peníze, které vám po koupi bytu zbyly, investujte do pracovní židle, která splňuje podmínky zdravého a aktivního sezení. Doplníte-li ji stolem s nastavitelnou pracovní deskou (výškově i s možností náklonu) či ergonomickým držákem na monitor, předejdete bolestem hlavy, zad a krční páteře. Skryjte nutné kabely (bude to vypadat mnohem lépe, uspořádaněji a nebudete o ně zakopávat) a dbejte na dostatek světla. Bude se vám lépe pracovat a dříve splatíte nový byt.  A postavíte-li si na pracovní stůl fotku svých blízkých (kvůli kterým jste nadstandardní byt v Praze koupili), bude vás to motivovat k ještě větším pracovním výkonům.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.