Mezonet

Mezonetové byty získávají stále větší oblibu

Mezonet je definován jako vícepodlažní byt umístěný v bytovém domě. Stavebně se může jednat o propojení dvou bytů nad sebou vnitřním schodištěm, propojení nejvyššího patra s podkrovím nebo o předem plánovanou nadstavbu na ploché střeše objektu. Obvyklou dispozicí mezonetového bytu je kuchyně spojená s jídelnou, obytným prostorem a příslušenstvím v dolním patře, několik ložnic a druhá koupelna v patře horním. V mezonetu se spojují výhody bydlení v bytě a domě, proto nemohou luxusní mezonetové byty chybět ani v nabídce Rezidence Vltava.

Výhodou mezonetu je hlavně maximální soukromí

Hlavními výhodami, které bydlení v mezonetu má, jsou oddělené privátní části bytu od částí takzvaně společenských, maximální prostornost, výborné světelné podmínky a klid mimo dosah přízemního hluku. Mezonetový byt často skýtá krásný výhled, díky velkým oknům a často také terase, což je i případ Rezidence Vltava v Karlíně, kde jsou luxusní velkometrážní mezonetové byty situovány tak, aby jejich obyvatelé měli ten nejromantičtější výhled na řeku Vltavu.

Návrháři mezonetových bytů se inspirují v zahraničí

Mezonet je vlastně dvoupatrový byt, tedy jakýsi kompromis mezi vícepodlažním domem a jednopodlažním bytem, který si získává stále více příznivců. Nadstandardní mezonetové byty se stávají módou i v Praze a stále častěji je volí lidé, kteří oceňují efektní bydlení v centru a často se inspirují v zahraničí. Například v Anglii není mezonet chápán jako něco neobvyklého. Angličanům je vertikální členění dispozice bytu zcela přirozené a jen těžko chápou, proč mnohé národy dobrovolně snášejí nevýhody umístění všech místností v jednom jediném patře. Díky mezonetu budou mít nádech tradiční Anglie i některé komfortní byty v centru Prahy v novém bytovém komplexu Rezidence Vltava.

Exkluzivní podmínky pro hypotéku

Uvažujete-li o financování bytu v Rezidenci Vltava hypotékou, můžeme Vám nabídnout její výhodné zajištění společností Hypoasistent. Díky mimořádným slevám pro klienty Rezidence Vltava získáte exkluzivní podmínky, navíc najdete nabídky všech bank na jednom místě.

Hypoasistent pohlídá celý schvalovací proces, smluvní dokumentaci s Vámi předem projde a všechno Vám vysvětlí. Pomůže s výběrem produktu (hypotéky s nízkou sazbou, hypotéky pro cizince, hypotéky pro podnikatele, hypotéky bez prokazování příjmů atd.), pomůže s kompletací dokumentů a zajistí komunikaci s katastrem a bankou. To všechno bez zbytečného papírování.

K rychlému orientačnímu výpočtu nabízí rovněž hypoteční kalkulačku. V případě zájmu se obraťte přímo na společnost Hypoasistent, ochotně Vám poradí a připraví kalkulaci hypotéky v jakékoliv bance.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.