Poptávka po nemovitostech na severní Moravě a ve Slezsku dále stoupá

Ubytování v Moravskoslezském kraji bylo skoro odnepaměti propojeno hlavně havířským řemeslem a s tím spjatými obory průmyslu. Ostrava byla pojmenovávaná ocelové srdce státu. Ty chvíle se ale změnily a těžba černého uhlí se ukončuje, v chodu už je jenom nemnoho dolů v jedné části společnosti Ostravsko-karvinských doly. Obyvatelé kraje musí nacházet nové pracovní možnosti, i přesto však zájem o byty v lokalitě Ostrava přetrvává.

Výše zmíněný region se přetavuje na centrum kultury a administrativy. Značně populární je kupříkladu mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, který navštíví v každém ročníku spousty fanoušků. Jiné cestovateli populární památky jsou spjaté s rázovitostí tohoto místa, např. Stodolní ulice.

Vedle industriálního regionu Ostravska a Karvinska se představuje sousední Opava jako průzračný šperk. Také se označuje jako hlavní město Slezska. Opava je již historicky spíše město spjaté s kulturou, své sídlo tu má mimo jiné památník Petra Bezruče… I proto je po bytech v Opavě nemalá poptávka. Blízko zmíněných míst jsou krásy přírody, lákající spoustu cestovatelů. Z prvně zmíněného města je to chvíle do Moravskoslezských Beskyd a na západní stranu, pár desítek kilometrů od Opavy se mírně zvedá podhůří kopců v Jeseníkách.

Slezský region má i často opomíjenou část historických skutečností. Na blízkém Hlučínsku měli jeho obyvatelé možnost mít ještě před pár lety dvojí občanství, německé a české. Tento kus země byl totiž k Československu přidán po téměř dvou stech letech odloučení roku 1920. Tudíž místní z této části Opavska dostávali pracovní nabídky v zemích EU ještě dřív, než se stala členem ČR. Práce v lokalitě Ostrava přesto bývá. V nacházení pracovních příležitostí vedou např internetové stránky, které průběžně nabízejí nové inzeráty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komerční články se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.