Rakytník řešetlákový: moderní vitamínová bomba

Chcete v době chřipkových a angínových infekcí doplnit vitamíny a posílit svou obranyschopnost? Vyzkoušejte rakytník řešetlákový, který obsahuje vitamíny C, A, D, B, F nebo K. Z minerálů se v něm nachází třeba draslík nebo železo. Tyto drobné ovocné plody výrazné oranžové barvy jistě zpestří i váš jídelníček.

Rakytník si můžete doma vypěstovat, pokud máte ve své zahrádce dostatek prostoru. Jestliže váš dvůr místem zrovna nepřekypuje nebo žijete v bytě, doporučujeme vám rakytníkové produkty přímo zakoupit. Koupíte je snad ve všech prodejnách se zdravou výživou. Rakytník si nakonec oblíbíte nejen pro jeho vysoký obsah účinných látek, ale také pro specifickou a lehce kyselou chuť.

Mezi nejoblíbenější rakytníkové produkty patří rakytníkový olej a rakytníkový sirup. Olej je určen pro vnitřní i zevní použití. Nehodí se však na žádné smažení, konzumuje se samotný nebo s ovocem či se zeleninou. Rakytníkový sirup dokáže nahradit šťávu, jelikož je doslazovaný. Ve zdravé výživě se často používají i alternativní sladidla jako med, sirup z agáve nebo třtinový cukr a rakytník se doplňuje i dalšími druhy ovoce – například citrusy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.