Světadíly.cz – magazín o cestování, rady a tipy na cesty

Cestovatelský magazín Světadíly.cz přináší informace o cestování a o všem co s cestováním souvisí. Každý den si v magazínu můžete přečíst nový článek o zajímavé destinaci, památce nebo třeba přírodní zajímavosti.

Maďarsko

Když se řekne Maďarsko, mnoho lidí si vybaví lázně. Však aby ne, lázně jsou jedním z největších lákadel této středoevropské země. K těm nejnavštěvovanějším patří bezesporu Harkány, za nimi pak následuje Hajdúszoboszló a Mezőkövesd. Maďarsko však nabízí také spoustu dalších zajímavostí a lákadel, jako jsou pláže Balatonu, nebo památky Budapešti. Dovolená v této tradiční a turistice zaslíbené zemi nadchne každého, ať už cestuje za odpočinkem nebo za poznáním. V této rovinaté zemi je absence vyšších kopců, pouze na hranicích se Slovenskem se v pohoří Mátra zvedá nejvyšší hora Kékes měřící 1015 metrů nad mořem.

Rakousko

Rakousko, tato pohostinná země vyniká dokonalostí služeb ve všech turistických oblastech. Chlubí se dobrou vybaveností kempů a zimních středisek, má perfektní turistické a cyklistické značení cesta nabízí také bohaté kulturní a lázeňské programy. Rakousko se dělí na 9 samostatných spolkových zemí a velkou část tohoto středoevropského státu pokrývají Alpy. Největší část území zaujímají Centrální Alpy, k nimž se řadí také Vysoké Taury s 3798 metrů vysokým Grossglocknerem – nejvyšší horou Rakouska. V zemi se nachází velké množství ledovců, díky nimž je považována za opravdový ráj lyžařů, sezóna zde totiž nekončí ani v létě. Velké množství zahraničních návštěvníků však přijíždí také do metropole Vídně, která je opravdu okouzlující.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.