Výhody a nevýhody ready made společností

Pokud se chystáte začít podnikat pod hlavičkou s.r.o., pravděpodobně jste již narazili na termín „ready made s.r.o.„. Společnosti zabývající se prodejem firem zakládají s.r.o., aby je pak mohly prodat dále. Jaké jsou hlavní výhody a rizika nákupu takové společnosti?

Nejdříve se podívejme na výhody, které s sebou nákup hotové společnosti nese:

  • nepotřebujete základní kapitál – kdybyste společnost zakládali svépomocí, musíte složit základní kapitál minimálně 200.000 Kč. V ready made společnostech je základní kapitál již splacen, takže jej nepotřebujete.
  • ušetříte cenný čas – koupě hotové s.r.o. se dá vyřídit i na dálku, nikam nemusíte chodit, o nic se nemusíte starat.
  • získáte jistotu, že je vše správně – a že jste na nic nezapomněli. Po stránce právní i všech ostatních. Tedy v případě, že svou společnost kupujete od léty prověřené firmy.
  • ready made lze přejmenovat i změnit její sídlo – firmě, kterou si koupíte, nemusíte nechat název, se kterým jste ji kupovali. Ten si můžete libovolně změnit. Stejně tak můžete změnit sídlo společnosti. Slouží k tomu valná hromada u notáře. S jejím uspořádáním vám solidní firma zajišťující prodej ready made pomůže.

Ready made společnosti však mohou mít i nevýhody:

  • když máte 200.000 Kč, dost znalostí a času – bude pro vás lepší, když si vše ohledně založení firmy zařídíte sami. Ušetříte peníze, za které byste jinak koupili ready made firmu.
  • dávejte pozor, od koho kupujete – kupujte jen od zkušených firem, které jsou prověřené spokojenými zákazníky. Může se totiž stát, že vám nějaký vykuk (ač levně) prodá společnost, která je zatížena dluhy.

Jak vidíte, výhody převažují na nevýhodami. Pokud ready made kupujete u solidní firmy, dá se říci, že se nemáte čeho bát.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.