Nový univerzální VDSL2 modem z dílny TP-Linku

Zdá se, že společnost TP-Link, proslulá výrobou síťového vybavení a příslušenství, v poslední době vůbec nezahálí. Nejnověji uvádí VDSL2 modem s routerem.

VDSL/ADSL modem Archer VR400 je vybaven dvoupásmovým gigabitovým Wi-Fi routerem (směrovačem), který nabízí mimo jiné funkce tiskového a mediálního serveru s možností propojení s externím (sdíleným) datovým úložištěm.

Pro TP-Link jde o první VDSL2 modem na našem trhu, jenž podporuje standard 802.11ac. Připojení on-line je zde řešeno třemi různými způsoby. Tím prvním je VDSL2 s podporou ADSL2+/ADSL2/ADSL a rychlostí do 100 Mbit/s (pro download i upload). Tím druhým Ethernet WAN pro kombinaci s kabelovými nebo optickými modemy, a dále tu máme možnost připojení skrze (spíše záložní) mobilní USB modem pro 3G/4G sítě.

Jak již bylo řečeno, podporuje síť Wi-Fi standard 802.11ac, a to s maximální přenosovou rychlostí do 1,2 Gbit/s ve dvou pásmech. Jak uvádí výrobce, je tato rychlost dostačující pro streamování videa ve vysokém rozlišení nebo hraní on-line her. K dispozici jsou taktéž tři výkonné externí antény s beamformingem, funkce rodičovské kontroly nebo oddělená síť pro hosty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.