Udělejte svému tělu dobře. Dopřejte mu lymfatickou masáž.

Otoky, celulitida, pocity těžkosti… To vše má na svědomí špatně fungující lymfatický systém. Usazené škodliviny z těla účinně pomůže odstranit lymfatická masáž a vy se budete cítit jako znovuzrození…

Sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu, nesprávná životospráva s přemírou tuků a cukrů, kouření, alkohol, ale i pravidelné užívání léků. To vše má neblahý vliv na náš organismus a způsobuje usazování toxinů a škodlivých látek v těle. Důsledkem je špatná činnost lymfatických cév, která zapříčiňuje hromadění vody a s ním spojené otoky, pocity těžkosti, nadváhu. Pociťujete některé z těchto příznaků sami na sobě? Pak vězte, že účinně pomoci od tohoto stavu vám mohou odborně a profesionálně provedené lymfatické masáže. Po jejich aplikaci se budete cítit lehčeji, zdravěji a plni vitality. Abyste si dokázali představit, co se vlastně ve vašem těle děje, stručně vám představíme, co to vlastně je a jak funguje lymfatický systém.

Co je to lymfatický systém?

Lymfatický systém se skládá z lymfatických cév, uzlin a orgánů, jejichž úkolem je odvádět přebytečné tekutiny zpět do krve, stará se o vstřebávání tuků a svůj pozitivní vliv má i na fungování imunitního systému. Jelikož však lymfatický systém nemá svou vlastní „pumpu“, je jeho správná činnost přímo závislá na životním stylu a dispozicích každého jedince. V případě, že je jeho činnost z nějakého důvodu zpomalena (nejčastějšími příčinami je nedostatek pohybu, tekutin a špatná životospráva), dochází k usazování škodlivin v těle a k vytváření otoků, zvětšování tukových buněk a k tvorbě celulitidy. Tento stav pak nepříznivě působí i na naši celkovou imunitu, dochází k oslabení organismu a je nejvyšší čas s ním něco udělat a obrátit ho tím správným směrem. Ideálním prostředkem je lymfatická masáž, která v kombinaci se správnou a zdravou životosprávou nastolí ve vašem těle pořádek a vy doslova ožijete.

Lymfatická masáž – zdraví a relaxace v jednom

Lymfatická masáž bývá také nazývaná jako lymfatická lymfodrenáž, je vysoce účinnou a uznávanou léčebnou metodu, která, je-li správně prováděna, dokáže obnovit správné proudění lymfy v lidském těle a napomůže tak odplavení usazených nečistot z organismu. Masážní hmaty jsou při ní prováděny menším tlakem a v nižší frekvenci a jsou zaměřeny přímo na zóny lymfatického systému. Je tedy nejen zdraví prospěšná, ale i příjemná a relaxační.

Masáž lze provádět několika způsoby, strojově i ručně, nasucho či s použitím různých éterických olejů a bylin. Lymfatickou masáž by měl vždy provádět speciálně vyškolený lymfoterapeut, proto se vždy v příslušném masážním salónu důkladně informujte a svěřte se do rukou pouze zkušeného odborníka.

Účinky lymfatické masáže podpořte správnou životosprávou

Už starověcí čínští lékaři říkali, že jídlo je lék. A měli pravdu. Stejně, jako nám nesprávný lék může uškodit, neprospívá nám ani nezdravá strava. Ta správná nám naopak může velmi pomoci, a pokud změníme životosprávu tím správným směrem, zjistíme, že se najednou cítíme mnohem lépe, neřkuli úplně dobře.

Kombinace lymfatických masáží spolu s vlastní ukázněností stran pohybové aktivity a vyloučení tučných, sladkých a smažených jídel, dostatkem tekutin a v neposlední řadě i pozitivního myšlení, dokáže udělat doslova zázraky. Rozhodně se vyplatí do sebe trochu tohoto úsilí investovat. Tato investice totiž nemůže být prodělečná. Díky ní získáte zdraví, sílu, vitalitu a možná i pocit, že se vám chce létat. A to opravdu není málo, viďte?

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.