Dřevěné podlahy s podlaháři z řemeslnictví Podlahy Olomouc

Oblíbené dřevěné podlahy

Lidé dávají v současné době jednoznačně přednost úžasným dřevěným podlahám, které se vyrábějí v různých podobách. Vybrat si můžete masivní dřevěné podlahy (palubky, parkety, vlysy) nebo dřevěné podlahy (vrstvené profily), které se dodávají jako lamely nebo výlisky. Všechny typy dřevěných podlah mají své klady i své zápory.

Podlahy Olomouc

Pokládání dřevěných podlah není nejjednodušší záležitostí. Jen zkušení a zruční podlaháři se dokážou vypořádat se všemi problémy a nástrahami. Profesionální podlahářské práce v regionu střední Moravy poskytují podlaháři z firmy Podlahy Olomouc. Jejich podlaháři jsou odborně vyškoleni, pečlivě vybráni a poskytují své komplexní služby v celém Olomouckém kraji.

Masivní dřevěné podlahy v moravských interiérech

U masivní dřevěné podlahy (parkety, palubky, výlisky) je nutné počítat s její tvarovou nestálostí, jejíž výsledkem jsou viditelné a nerovnoměrné spáry mezi jednotlivými dílci. Ale můžete si být jisti, že pokud je dřevo použité k výrobě podlahy kvalitní a dobře proschlé, máte skvělou podlahovou krytinu, která vám při správné pokládce a údržbě vydrží po dlouhá desetiletí.

Masivní dřevěné podlahy se vám během oprav určitě nestačí probrousit až na spojovací pera, jak by se vám to mohlo stát u dřevěných vícevrstvých profilů, které lze přebrousit maximálně 4x. Vícevrstvé dřevěné podlahy vám ale zase mohou nabídnout lepší stálost, protože méně pracují a proto u nich nevznikají tak velké spáry, jako u podlah masivních.

Dřevěné plovoucí podlahy

Vlastnosti dřeva (např. sklon k ohýbání při schnutí) jsou při výrobě eliminovány a dřevěné plovoucí podlahy jsou obvykle řešeny jako vícevrstvé dřevěné lamely. Spodní – nosná vrstva podlahy, zajišťuje dřevěné plovoucí podlaze stabilitu a soudržnost, horní – nášlapná vrstva (z masivního dřeva) podlahy, zachová žádoucí vlastnosti dřevěné podlahy.

Pokládání plovoucích podlah v Olomouckém kraji

I když mají vícevrstvé dřevěné podlahy díky omezené možnosti přebrušování kratší životnost, jejich pořizovací cena je při srovnání s dřevěnými podlahami masivními vyšší. Zákazníci totiž musí zaplatit vyšší výrobní náklady, které vznikají lepením jednotlivých vrstev lamel. K dispozici je vám s odbornou radou a pomocnou rukou středomoravské řemeslnictví Podlahy Olomouc. Zkušení a zruční moravští podlaháři se specializují na pokládání plovoucích podlah a další podlahářské práce v celém Olomouckém kraji. Využijte znalostí podlahářů a výběr dřevěné podlahy s nimi konzultujte.

Prověřené řemeslnictví – Podlahy Olomouc

Nadčasové dřevěné podlahy jsou použitelné v jakémkoli interiéru. Nejjistější je svěřit pokládání dřevěné podlahy profesionálům – podlahářům z řemeslnictví Podlahy Olomouc. Zkušenosti, předvídavost, řemeslná zručnost a vybavení podlahářů vám zaručí, že odborně položené dřevěné podlahy budou dlouhodobě vykazovat kladné vlastnosti, pro které jste si je vybrali.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.