Ipe Roxo – čaj pro zdraví a krásu

Rostlina Lapacho, nazývaný též jako Mate Ipes, Ipe nebo Lapačo, roste oblastech střední a jižní ameriky. Předkové dnešních obyvatel připravovali z jeho lýka odvar k terapii všelijakých potíží a jejich potomci dodnes za pomoci kůry Tabebuia avellanedae léčí rány.

Pečlivě oloupané části lýka přiloží čerstvou stranou rovnou na poranění. Indiánský kmen Kalavaju který odpradávna žíje v Brazílii léčí prý prostřednictvím čaje Čaj inků leukémii a jiné druhy rakoviny. Pau d’Arco je doopravdy koktejl minerálů a stopových prvků nutných pro zdraví a krásu. Obsahuje mimo jiné železo, fluor, jód, vápník, draslík, měď, hořčík, selen a zinek. Na základě nejčerstvějších výzkumů Univerzity v Mnichově Pau d’Arco dokáže vyléčit chorob zapříčiněné střevní plísní, stejně tak jako ničí nádorové buňky, jakmile se objeví. A v neposlední řadě, odvar z Mnichově Lapacha zabraňuje zachytávání glukózy ve střevech a tak efektivně pomáhá nemocným s diabetem. Ipe Roxo obsahuje také účinnou látku lapacholin, která zlepšuje chronické kožní onemocnění, jako jsou lupénka a neurodermatitida. Pau d’Arco je dobrý proti dlouhodobým kožním onemocněním , snižuje vysoký krevní tlak, umí léčit aterosklerózu, rakovinu, užívá se jako fungující prevence diabetu. Optimální je podávat odvar z Čaje inků vnitřně, v kombinaci s vnějšími obklady.
Jak lapacho připravit: Nejčastější způsob přípravy Stromu života je tento: na čtyři velké poháry čaje Tahebo potřebujeme dvě polévkové lžíce řezané kůry Pau d’Arco a jeden litr vody. Vodu přivedeme k bodu varu, vsypeme kůru a vše opět krátce povaříme. Ztlumíme výkon. Na mírném výkonu vaříme čaj po dobu pěti minut, a pak dalších patnáct minut necháme přikrytý louhovat, aby se nevypařily aromatické složky. Takto připravený odvar je pitný během celého dne.
Lapačo lze použít také jako vnější čajové obklady. Na to je potřeba sterilní obvaz nebo kus plátna několikrát přeložený, který namočíte do dříve přichystaného čaje, vymačkejte a položte na postižené místo. Obklad nechte působit dvacet minut. Tento postup opakujte dva až tři krát denně.
Obklady z Ipe Roxo jsou ideální také pro péči o pleť na obličeji nebo i celém těle. Je možno také použít pleťový krém smíchaný s trochou elixíru Taheebo . Elixir je velmi jednoduché vyrobit – rozdrtíme tři čajové lžičky spodní kůry Lapacho a zalijeme 100 ml 70 procentního lihu. Necháme louhovat během 10 dnů, pak přecedíme a elixir připraven k použití.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komerční články se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.