Začněte hubnout přirozeně a zdravě. S výživovým poradcem to půjde snadno!

Čím dám více lidí má kvůli nezdravému životnímu stylu, nevyvážené nepravidelné stravě a nedostatku pohybu problém se svojí postavou. Začíná to pár kily navíc v oblasti břicha, boků a stehen, pokračuje nadváhou a končí obezitou. Ta je nejen kosmetickou vadou, ale v mnoha případech i závažným zdravotním problémem.

Lidé nespokojení se svoji postavou se snaží zjistit jak zhubnout a často zkouší nejrůznější „zaručené“ drastické diety, které vyčetli na internetu, nebo které propagují různé celebrity a bulvární média. Většinou je ale výsledek pouze krátkodobý a dostavuje se známý jojo efekt.

Zoufalí lidé pak kupují nejrůznější předražené prášky a tablety na hubnutí, které slibují zázračné, rychlé a snadné zhubnutí. Efekt je – pokud vůbec – krátkodobý a většinou se jedné jen o pouhé směsi vitamínů a bylinných výtažků.

Lidé s nadváhou si neuvědomují, že cesta k trvale štíhlé postavě a zdravé kondici vede jen a pouze přes změnu stravovacích návyků a obecně životního stylu. A pokud už k tomuto poznání jednoho dne dojdou, neví si rady. Potřebují poradit, jak se zdravě stravovat. Potřebují odbornou pomoc, rady, doporučení a v neposlední řadě i motivaci.

Výživový poradce

Právě těmto lidem pomůže specialista – výživový poradce, který provede potřebné vstupní vyšetření, sestaví na základě zjištěných hodnot individuální dietní plán, předá rady a doporučení. Výživový poradce (neboli nutriční specialista) také pomáhá lidem v následném procesu hubnutí, poskytuje pravidelné konzultace a motivuje klienta v dalším snažení.

Nutriční typologie

Výživoví poradci v nutričních poradnách Svět zdraví pracují s tzv. komplexní nutriční typologií, jejíž autorem je známý odborník na zdravou výživu Petr Fořt, kterého můžete znát z pořadu České televize Pod pokličkou. Jedná se o nový unikátní systém hodnocení zdravotního a nutričního stavu klienta.

Stejně jako máme každý jinou barvu očí nebo jinou krevní skupinu, stejně tak se liší naše metabolismy. Komplexní nutriční typologie tedy na základě mnoha faktorů dokáže určit Váš individuální typ metabolismu a podle toho sestavit ideální jídelníček. Hubnutí se tak nestává mučením, neboť dietní plán je „ušit na míru“ klienta a odpovídá jeho genetickým dispozicím i zdravotním možnostem.

Poradny Svět zdraví

Nutriční poradny Svět zdraví naleznete v desítkách měst po celé České republice, jako např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, Pardubice, Hradec Králové, České Budějovice, Frýdek-Místek nebo Písek.

Stačí si vybrat nejbližší pobočku a objednat se prostřednictvím webového formuláře. My Vám zavoláme a domluvíme se na termínu konzultace a vstupního vyšetření, který Vám bude vyhovovat. Klienti s námi dohromady zhubli přes 42 000 kg, tak proč byste nezhubl(a) zrovna vy? Těším se na Vás!

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.