Mário, Šmoulové a další herní hrdinové

Když si vzpomenu na svá mladá léta, vybaví se mi televizní seriál o malých modrých stvořeních s bílou čepičkou, která se snaží bojovat proti zlému čaroději Gargamelovi všem možnými i nemožnými prostředky.

Těmto postavičkám se říká Šmoulové a ani po létech, když se dnes dívám se svými dětmi na tento seriál, neztratili nic ze své přitažlivosti. Jediné co tehdy neexistovalo jsou šmoulí hry, které bychom si mohli zahrát na počítači a k tomu ještě zcela zdarma. Doba se prostě mění a to co platilo v devadesátých letech je dnes již stará historie. Šmoulové jsou ale pořád stejní, mají stejně zábavné hlášky a zcela určitě mají co říci i dnešním dětem. Je proto dobře, že se tento seriál stále vysílá (momentálně běží všechny díly na TV Barrandov). Dokonce jsem zjistil, že existuje i film ve 3D (Šmoulové 3D), který již běží v českých kinech. Pokud by všechny dnešní pohádkové bytosti byli tak hodné a chytré jako Šmoulové bylo by to moc hezké. Ovšem život i svět se mění a člověk s tím mnoho nenadělá.

Na druhou stranu dnes existují také herní postavy, které mě upřímně řečeno moc netankují a nedokážu pochopit, jak děti může hraní her s těmito postavami bavit. Jednou z takových neoblíbených postav je Mario. Existuje dokonce celá rozsáhlá kategorie počítačových her s touto postavičkou v červené čepici, které se říká stylově Mario hry zdarma. Vesměs se jedná o klasické skákačky, které jsou ale ukrutně těžké a každá chyba se trestá tím, že je hráč nucen hrát celé kolo znovu od začátku. V některých hrách Mario jezdí na motorce nebo na vodním skútru (jako třeba ve hře Mario Jet Ski). Přestože se tvůrci těchto her zcela určitě snažili, aby se lidem líbili a vesměs mají Mario hry skvělou grafiku, rozhodně největším problémem těchto her je jejich obtížnost, která je skutečně smrtící a činí z těchto her krásnou leč naprosto nehratelnou zábavu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.