Novinka pro firmy: 24portový gigabitový switch od TP-Linku

TP-Link uvádí další novinku: tentokrát se jedná o 24portový switch (přepínač) JetStream T1500-28TC, který podporuje spoustu řídících funkcí na vrstvě L2.

Součástí nového síťového zařízení je 24 portů 10/100 Mbit/s typu RJ45, čtyři porty 10/100/1000 Mbit/s a dva kombinované gigabitové sloty typu SFP. K dispozici je široká škála funkcí na vrstvě L2 (druhé síťové vrstvě), kam patří i protokol LACP pro řízení agregace linek, 802.1Q pro VLAN či protokoly STP/RSTP/MSTP, atd.

K dispozici jsou i pokročilé funkce údržby sítě, ke kterým se řadí detekce zpětných smyček, diagnostika kabelů či IGMP pro řízení multicastových toků. Součástí jsou však i bezpečnostní funkcionality typu ochrany proti zahlcení pakety Storm Control nebo šifrování SSL a SSH. Ověřování síťových klientů pak probíhá s využitím protokolu 802.1x RADIUS.

Díky technologiím řízení provozu na vrstvách L2 až L4 jsou umožněny kvalitní hlasové a video přenosy, což je zajištěno také možností nastavení priority portů, 802.1P a DSCP. Pro lepší hlasové aplikace podporuje switch taktéž technologii Voice VLAN.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komerční články, Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.