Antiradary v Česku

Antiradary jsou zařízení, která řidiči umožňují dozvědět se o policejním radaru a zpomalit tak na „bezpečnou“ rychlost. Než si antiradar pořídíte v eshopu, je dobré znát několik maličkostí.

Legálnost antiradarů

Antiradary můžeme rozdělit na aktivní a pasivní. Aktivní antiradary jsou zařízení, která řidiče upozorní na probíhající měření a zároveň se pokusí rušit činnost radaru. Použití takového zařízení je v České republice nelegální. Na druhou stranu pasivní antiradary, někdy také označované jako radarové detektory, fungují pouze jako informační zařízení. Informují tedy řidiče o probíhajícím měření rychlosti jím řízeného automobilu, avšak neprovádí žádné pokusy rušit radar. Použití těchto zařízení je dle zákona zcela legální.

Jak vybrat antiradar?

Výběr antiradaru není nikterak složitý. Na začátku si určíme, zda chceme používat antiradary přenosné či napevno instalovanéPřenosné antiradary se používají jako normální GPS navigace – připevní se na sklo. Napevno instalované jsou v servise zabudovány přímo do karoserie vozidla.

Druhým faktorem bude pravděpodobně cena. Cena kvalitních zařízení začíná na devíti tisících korunách. Levnější zařízení (povětšinou čínské výroby) jsou nekvalitní a téměř vždy nefungují.

Dotazy

Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto-moto se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.