Kombinované chladničky

Dnes moderní kombinované chladničky již v domácnostech ve většině případů vytlačily oddělené chladničky a mrazáky. Je to z důvodu úspory peněz, energie i místa. Kombinované chladničky mají díky kombinaci lednice a mrazáku pouze jedno chladící zařízení, které je tak úspornější a tišší. Navíc jedno zařízení je méně náchylné na poruchy než dvě zařízení.

Chladnička s mrazákem

Chladnička s mrazákem je konstruována tak, že jsou od sebe chladící a mrazící část odděleny tepelně nepropustnou deskou a vzájemně se tak neovlivňují. Řídící jednotka obsluhuje dva chladící okruhy samostatně nezávislé na sobě. Díky moderním technologiím je pak zajištěno, že mrazák nenamrzá, nebo je námraza maximálně potlačena. Toho je dosaženo tak, že vzduch v lednici samovolně cirkuluje a vlhkost se neusazuje na studených částech. Chladící okruh také může vést okolo celé lednice, nevznikají tedy místa s rozdílnými teplotami a obsah mrazáku je rovnoměrně zmražen. Tato technologie zaručuje čerstvost všech potravin skladovaných v mrazáku bez toho, aby některé byly přemraženy a jiné byly skladovány při nevyhovující teplotě.

Moderní technologie

Kombinací moderních technologií se dosahuje efektivního uskladnění potravin. Například technologie BioFresh vytváří v šuplíkách vhodné klima pro skladování různých druhů potravin po velmi dlouhou dobu. Díky této technologii vydrží i velmi náchylné potraviny o několik dní déle. Základem je skladování při správných podmínkách. To vše kombinované chladničky zvládají. Technologie se u různých typů liší, je tedy vhodné vybírat podle toho, co potřebujete.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.