Na Viasat Explore poběží seriál o stavbě obřího tunelu

Londýnský super tunel. To je stavba, která v Evropě nemá obdoby. Do zákulisí ohromného projektu v hodnotě 15 miliard liber zavede diváky nový seriál, vysílaný na Viasat Explore.

Na budování tunelu se podílí více než 10 tisíc pracovníků, kteří mimo jiné budují dva 21 kilometrů dlouhé tunely a na ně navazujících 10 nových stanic, které doplní 30 stávajících stanic metra. Zajímavostí je, že celý proces probíhá za plného provozu jednoho z nejrušnějších velkoměst světa.

Tunely má vést dráha Crossrail, která propojí klíčové funkční části města včetně centra s letištěm Heathrow, opět jedním z nejrušnějších na světě. Cesta z města na letiště má nově trvat 28 minut. Lidé, kterých má být přepraveno odhadem okolo 200 milionů ročně, budou mít své cestování zpříjemněno plánovanými stálými uměleckými expozicemi na osmi stanicích trati.

Štáb byl se svými kamerami u všech klíčových okamžiků stavby včetně konečného proražení tunelů. Na výsledek jejich snažení se můžete podívat na kanálu Viasat Explore vždy v úterý mezi 13. a 27. lednem, a to ve 20:10 hodin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.