Směrovač TP-Link Archer C8 umí extra rychlé připojení

Společnost TP-Link představila směrovač Archer C8, který díky podpoře standardu 802.11ac zvládá extra rychlé bezdrátové připojení.

To je umožněno také díky podpoře dvou frekvenčních pásem. Zatímco v pásmu 2,4 GHz umí směrovač rychlost 450 Mbit/s, v tom méně rušeném na frekvenci 5 GHz přenáší data rychlostí až 1,3 Gbit/s. Souhrnná teoretická rychlost připojení tedy činí 1,75 Gbit/s.

Zařízení je stabilní a výkonné díky integrovanému dvoujádrovému procesoru taktovaným na 800 MHz. Díky všesměrovému pokrytí gigabitovou bezdrátovou sítí je Archer C8 vhodný pro přenosově náročnější aplikace, jako je třeba přenos HD videa nebo online her, případně multitaskingové operace. Stabilita signálu je zajištěna třemi externími dvoupásmovými anténami a výkonnými zesilovači.

Kromě bezdrátového připojení zvládá router i připojení pevné, a to díky plně stíněným WAN a LAN portům s propustností až 1 000 Mbit/s. Sdílení síťové tiskárny, případně síťového úložiště, je umožněno díky dvěma portům USB, z nichž jeden nabízí rychlé připojení USB 3.0. Přístup k připojenému úložišti je pak možný i skrze integrovaný FTP server.

TP-Link Archer C8 je možné zakoupit u partnerů TP-Link za doporučenou cenu 3 999,- Kč včetně daně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.