Army obuv

Vojáci nosí specifickou obuv již po tisíce let. Důvody jsou poměrně jednoduché a prosté. Ochránit nohy svých vojáků.

To platí dnes stejně jako to platilo před tisíci lety. Vojenské boty musí být spolehlivé a to v jakémkoliv extrémním terénu tak i v extrémních podmínkách.

Vojenské boty jsou v současné době vyráběny jak pro ženy tak i muže. V rámci typů lze zakoupit i speciálně upravené boty na léto, odlehčené boty na treky či dokonce vojenské polobotky a sandály.

Výrazný zájem o vojenské boty projevují také různé společenské skupiny. Ať už vyznavači Heavy Metalu, Punku či motorkářské gangy. Ti lpějí spíše na designu boty, nežli na samotné funkční vlastnosti. Tím přesným typem vojenských bot pro tyto skupiny jsou tzv. kanady. Boty zasahující až do poloviny lýtek s vysokou podrážkou.

Vojenské boty jsou dnes natolik dobře konstruovány že mají širokého využití nejen v armádě, ale také při každodenním nošení. Mimo výše zmíněných skupin obyvatelstva se vojenské boty používají při trecích do těžko dostupných oblastí také na hry jako airsoft nebo paintball.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oblečení a móda se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.