Podle čeho vybírat výtvarné potřeby?

Chystáte svého prvňáčka do školy a sháníte první výtvarné potřeby a školní pomůcky? Nebo jen potřebujete nové vodovky na domácí malování?

Určitě to znáte, stojíte v obchodě a dumáte u regálu s vodovkami, temperami a dalšími kreativními potřebami a na výběr máte několik různých značek a velikostí za různé ceny. Vyplatí se připlatit nebo je to jen zbytečný výdaj navíc?

Zkusili jsme podrobně otestovat 5 různých značek vodových barev. Největším rozdílem byla jasnost a krytí barev. U některých vodovek jste se mohli snažit, jak jste chtěli, přetírat tahy několikrát, a stejně barvy nebyly nijak výrazné. Oproti tomu některé vodovky krásně malovaly už při prvním tahu štětcem. Problém u některých značek bylo i provedení samotné krabičky – špatně se zavírala nebo víčko nedrželo vůbec. Nemile nás překvapil i test vypratelnosti barev, což je záležitost, která trápí nejednu maminku. Žádné z vodovek nešly běžným způsobem vyprat, ikdyž to někteří výrobci deklarují. U vodovek se příliš nevyplatí spoléhat na cenu, za 40 Kč seženete výborné vodovky, ale i velmi špatné.

Na webu Školní svět připravujeme pravidelně testy různých výtvarných a školních potřeb (lepicí tyčinky, pastelky, voskovky, štětce, atd.).

Snad vám alespoň trochu usnadníme nakupování.

Příspěvek byl publikován v rubrice Osobní blogy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.