Trezory – hlavní kritéria pro výběr

Primární funkcí trezorů je zabezpečit a ochránit jejich obsah, ať už jsou to dokumenty s různým stupněm utajení, cennosti, klíče, elektronická data či peněžní hotovost. Nejdůležitějším faktorem při jejich výběru je účel, k jakému má trezor sloužit. Podle toho si zákazník může vybrat trezor, který nejvíce odpovídá jeho představám, pokud jde o jeho konstrukci, vnitřní uspořádání, rozměry, objem, hmotnost, bezpečnostní třídu. Důležitým kritériem při výběru je také fakt, kde bude trezor umístěn. Má-li být bezpečnostní trezor součástí pracovny či jiných administrativních prostor, důležitou roli hraje také design trezoru.

 Trezor má i psychologickou funkci

Jelikož se trezory stávají nedílnou součástí interiéru, je vhodné, aby s ostatním vybavením ladily jak barevně, tak i tvarově a úpravou povrchu. Je potřeba mít na paměti, že trezor a jeho výsledná podoba má kromě užitné také estetickou a psychologickou funkci. Oko pozorovatele vnímá bezpečnostní prvek v prostoru jako celek a působí-li na něj trezor a jeho jednotlivé venkovní části dostatečně mohutně a nedobytně, je možné, že takový dojem odradí potenciálního zloděje od pokusu o vlámání.

Trezory jsou dodávány v různých barevných kombinacích

Při navrhování trezorů řady Roobus Office dbali konstruktéři na dodržení veškerých nároků na trezor z hlediska bezpečnosti, funkčnosti i designu, a tak se podařilo vyvinout trezory, pro které jsou charakteristické takové vlastnosti, jako je vysoká bezpečnost, špičková kvalita, sofistikovaná elegance a efektivní využití vnitřního prostoru. Bonusem modelu Roobus Office je možnost vybrat si trezor ze 12 základních barevných odstínů, případně pro trezor zvolit přesný odstín ze vzorníku barev, který čítá téměř 200 možností. Je tedy na rozhodnutí každého zákazníka, zdali bude jeho trezor designovým solitérem, nebo bude přirozeně ladit s okolním interiérem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.