Myčka nádobí – opravdový pomocník?

Plánujete si pořídit myčku na nádobí a očekáváte, že se vám to vyplatí, ušetříte si spoustu práce, nervů, vody a mycích prostředků? Může tomu tak být, pokud se vše ideálně podaří. To ovšem není tak snadné.

V prvé řadě je potřeba věnovat se řádně a zodpovědně výběru samotné myčky. Faktorů, které ovlivňují vaši budoucí spokojenost nebo rozčarovanost je mnoho. To jaká je spotřeba vody, kolik je potřeba k provozu mycích prostředků a kolik myčka nádobí spotřebuje elektřiny je jen několik málo z nich. Seznam parametrů, kterým byste se při výběru myčky měli věnovat naleznete na myc.cz.

Důležité je si ale uvědomit, že myčka stále není ještě robot, který by se o vaše nádobí zcela postaral. S myčkou souvisí jiná práce než s klasickým mytím nádobí, ale určitou práci to rozhodně také skrývá. Myčka na nádobí se musí nádobím vhodně naplnit, není například možné, vložit tam nádobí se spoustou zbytků jídla ulpělých na talíři nebo extrémně mastné nádobí. Potom musíte myčku naplnit mycími prostředky a vybrat program, který je nejvhodnější pro vaše mytí. Jako poslední a zřejmě nejnepříjemnější činnost ale patří vyndávání nádobí z myčky. Je potřeba nádobí vyndat, někdy dotřít utěrkou a vrátit na své místo ve skříni.

Myčka je ale samozřejmě obrovský pomocník, dáte-li si s jejím výběrem práci, ušetří vám nejen podstatnou část samotného procesu mytí, ale snad i peníze na všech věcech, které s provozem myčky souvisí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Odborné blogy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Myčka nádobí – opravdový pomocník?

  1. JV napsal:

    z odkazovaného webu: V zásadě se většina lidí rozhoduje mezi vestavěnou myčkou šířky 45 cm a myčkou šířky 40 cm

    co to je za blbost? do myčky 40cm se snad už nemůže nic vejít, pokud pomynu pochybnosti, že je vůbec někde rozšířená a nikdy jsem ji v katalogu neviděl…

Komentáře nejsou povoleny.