Vše o povídkách včetně rad jak napsat povídku

Klasický scénář. Dostali jste ve škole za úkol napsat jako slohové cvičení povídku, nechali jste ale vše na poslední chvíli a teď nevíte, jak napsat povídku a nechcete dostat špatnou známku ne-li pětku za nesplněný úkol.

Co mi vždycky pomohlo bylo zajít na povidky.vyrobce.cz a tam si o povídce vše přečíst. Naleznete tam odkazy na zajímavé, dobré a čtivé povídky, získáte základní přehled o tom, jak je povídka definována, jaká je její historie a kdo v minulosti i současnosti ze slavných literárních autorů se jí věnuje.

Nejlepší ale je, že na webu je i stránka, kde můžete sehnat návod a konkrétní rady na to, jak psát povídku. Je zde spousta rad, sesbíraných od zkušených i začínajících autorů, kteří dobře vědí co je při tvorbě důležité a jak minipovídku nebo micropovídku sepsat čtivě a zajímavě, aby příběh čtenáře bavil a nemohl se dočkat konce povídky. Jsou zde i rady jak napsat povídku, aby byl čtenář napnutý, čekal a nemohl se dočkat jak příběh skončí. Důležité například je, aby povídka měla mírně nepravděpodobný nebo nečekaný závěr. Tím čtenáře téměř vždy zaujmete a on bude mít pocit, že ho čtení povídky opravdu bavilo.

Na webu je ale i k dispozici množství odkazů na stránky, kde naleznete povídky a fejetony od nejrůznějších známých, kvalitních autorů. Stačí si pouze web projít tak jako jsem to udělal já a nakonec jsem dostal ze slohu jedničku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Odborné blogy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.