Lamax uvádí systém Shield pro chytrou domácnost

Český výrobce elektroniky a audiovizuální techniky Lamax Electronics přichází na trh chytrých domácností s novým systémem Shield.

Ten tvoří tři základní pilíře – komplexní řešení zabezpečení, inteligentní zásuvky s bezdrátovým ovládáním a IP kamery s možností hlasové komunikace. K dispozici jsou rozličné typy senzorů a čidel, které lze k systému dokoupit. Všechny zmíněné prvky systému můžete ovládat mobilní aplikací, bezpečnostní systém pak navíc i SMS zprávou. Samozřejmostí je i zpětná komunikace „správce“ systému s jeho majitelem v případě, že se stane cokoliv neobvyklého.

Bezpečnostní systém se skládá z detektorů pohybu a magnetických čidel, doplněných infrasenzory, detektory otevření vrat nebo venkovními čidly pohybu se solárním napájením. Systém lze rozšířit třeba i o detektory tekoucí vody, kouře či plynu.

Pokud jde o zásuvky, ty nabízejí Wi-Fi připojení a umožňují ovládání až patnácti podřízených zásuvek pomocí jedné hlavní. Díky tomu můžete dálkově zapnout nebo vypnout jakýkoliv připojený přístroj a spotřebič.

Třetí základní kámen systému chytré domácnosti Lamax Shield opět souvisí s bezpečností. Patří sem IP kamery, které podporují technologii Wi-Fi a disponují senzorem CMOS od Sony i optikou s vysokou světelností.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.