Jak získat výhodný hypoteční úvěr

Chystáte se žádat o hypotéku? Řešíte, zda se do celého kolotoče pustit sami nebo jestli se vyplatí oslovit nezávislého hypotečního makléře? Zjištění podmínek, které vám banky jsou schopny nabídnout, většinou zabere značné množství času, a to je jen málokdo z nás schopen obětovat. Zatímco zkušený hypoteční poradce má kompletní přehled o všech nabídkách na současném trhu.

Hypoteční makléř vám doporučí tu nejvýhodnější hypotéku. Taková hypotéka by měla odpovídat vašim představám i možnostem. Banky obvykle nabízejí rozdílné podmínky pro její získání. U některých z nich je hypotéka zpoplatněna, u některých už nikoliv. Dle možností jištění je vám nastavena úroková sazba a dle výše svého příjmu se můžete rozhodnout, jak dlouho chcete úvěr bance splácet.

Pokud hypoteční úvěr budete fixovat, za pár let přijde na řadu také refinancování hypotéky. I s tím vám zkušený odborník může pomoci. Při refinancování můžete dosáhnout na mnohem zajímavější podmínky než na začátku čerpání úvěru. Kromě nižšího úroku si můžete své splátky snížit nebo zvýšit. Možné je i navýšení celého úvěru nebo mimořádná splátka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.