Powerline adaptéry TP-Link pro přenos dat elektrickou sítí

TP-Link přináší novou sadu powerline adaptérů pro přenos dat prostřednictvím klasické elektrické kabeláže, která nese označení TL-WPA9610 KIT

Adaptéry, které jsou v každé sadě dva, přenáší data v rámci přenosu kategorie AV2000 a zároveň mohou být základem pro domácí Wi-Fi síť s datovým přenosem v kategorii AC1200.

Novinka využívá při pevných přenosech standard HomePlug AV2 s maximální rychlostí do 2 000 Mbit/s, což u „drátově“ připojených zařízení umožňuje například i streamování videa v rozlišení 4K.

Pro bezdrátové připojení je pak využit standard Wi-Fi AC, který zvládá rychlost připojení do 1 167 Mbit/s ve dvou pásmech, z toho v pásmu 2,4 GHz 300 Mbit/s, v pásmu 5 GHz pak 867 Mbit/s. Taková rychlost je dostatečná pro videopřenosy ve Full HD nebo hraní on-line her.

Powerline adaptéry TP-Link TL-WPA9610 KIT jsou vybaveny technologií 2×2 MIMO s funkcí tvarování signálu, což umožňuje více paralelních spojení s různými zařízeními. Ovládání je pak možné prostřednictvím nástroje tpPLC buďto přes webové rozhraní nebo skrze mobilní aplikaci pro platformy Android a iOS.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komerční články, Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.