Naše zkušenosti s drogerii z Německa

Musíme se Vám svěřit s našimi pocity ohledně pracích prostředku. Neustále jsem v televizi slyšeli, jak jsou v Německu kvalitnější potraviny a dokonce i levnější, což je vůči naším platům velmi nepřiměřené.

Říkali jsme si, jak je na tom drogerie, zejména prací prášky a jiné, zda jsou také kvalitnější než ty prodávané v Čechách a na Moravě. Říkali jsme si, nojo, i OMO a Vizír v Tuzexu byl lepší než prací prášky prodávané tady v ČR. Co nás nepřekvapilo, za těch třicet let se vůbec nic nezměnilo. Prací prášky jsou pořád kvalitnější v Německu než v Česku. Koupili jsme si konkrétně prací prášek na barevné Weisse Riese, dost levný univerzální prací gel Klee a tablety do myčky Cristal Power, k tomu pár aviváží a kartón závěsných bloků na toaletu. Co jsme zjistili, ale nemáme bohužel jak potvrdit černé na bílém, ty prášky byly absolutně něco jinačího než prací prášky prodávané u nás, a to jsme jich vyzkoušeli již několik. Co se týče gelu, krásně voněl, voněl a ne že by byl cítit chemii a hustota byla úžasná, netekl ale pěkně ztékl do nádobky. Potom jsme zkusili pár aviváží, olejové Vernel Oil, klasický Softlan, který sice vypadá stejně jako ten prodávaný v ČR, ale taky byl po vyprání úplně jinačí a aviváž Coccolino. Ze srandy jsme zkusili dát do toalety závěsný blok koupeny z Německa a jeden z Česka, pěkně jeden napravo toalety a druhý nalevo. No a představte si, ten německý vydržel v toaletě déle. Co se týče tablet do myčky, zaujala nás hlavně cena, 2,5 Kč za tabletu je vůči cenám výsměch, ani jsme nepočítali s tí, že to bude nějaká kvalita. A představte si, byla. Jsou úžasné.

Kdo má do Německa daleko jako my, jsme z Ostravy, nemusí zoufat. Na internetu je internetový obchod ze-zahranici.cz, což je taková drogerie z Německa velmi levně a na dosah ruky, stačí sednou k počítači a objednat na internetu.

Co se týče objednání, měli jsme strach, jestli ta drogerie přežije, přece jen už trochu mrzne a ten převoz dodávkou, kamionem atd. Dle nás všechno v pořádku, bylo velmi kvalitně zabaleno, takže nehrozilo naši zásilce téměř nic 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.