Matrace šitá na míru

Jistě mi dáte za pravdu, že matrace je základem zdravého a kvalitního spánku. Pokud se ráno vzbudíte plni sil a odpočati, je to výsledek ideální matrace. Ale jak si ji z dnešní téměř nekonečné nabídky vybrat? Nechte si poradit!

Každý z nás ve spánku změní polohu více jak padesátkrát za jedinou noc! A v každé z těchto poloh by mělo mít tělo správnou podporu. Největší důraz je kladen na páteř a velké klouby. Při poloze na zádech by měla být páteř ve svém přirozeném tvaru. Při poloze na boku by měla být naopak v rovině a kyčelní a ramenní klouby by měly mít možnost měkkého a pružného „zaboření“ do matrace.

Při výběru matrace je důležitý podklad, který je pod matrací. Pružinové matrace je vhodné uložit na pevnou desku, neboť výborně větrají a nehrozí tak vznik plísní. Naopak se nehodí pro rošty lamelové či laťkové. Sendvičové matrace jsou vhodné pro všechny druhy pevných nebo polohovacích roštů, ale ne pro rošty motorové. Matrace z líné pěny, BIO pěny nebo matrace latexové jsou potom vhodné pro všechny druhy polohovacích i motorových roštů. Dalším faktorem je tuhost matrace, kterou rozdělujeme na 4 stupně. Pokud máte rádi měkkou matraci, vybírejte stupeň 1 či 2 v závislosti na vaší váze. Je samozřejmé, že člověk vážící 100 kg bude mít z tuhosti 2 jiný pocit, jako člověk vážící kil 50. To samé platí u matrace tvrdší, zde zase pro 50 kilového človíčka bude tuhost 4 představovat beton. A pokud máte rádi i měkkou i tvrdou, zvolte matraci oboustrannou, kterou můžete podle nálady otáčet. Výška matrace, další parametr zahrnutý do potřeb při výběru, výrazně ovlivňuje její kopírovací schopnost. Obecně platí, že čím vyšší matrace je, tím komfortnější spánek nám dopřeje. A v neposlední řadě je třeba se zamyslet nad tím, zda do manželské postele koupit matraci jednu nebo raději dvě samostatné. Zde se rozhodně přikláníme ke dvěma samostatným matracím, neboť každá z nich respektuje individuální hmotnost, osobní nároky na tuhost lůžka i zdravotní požadavky partnera. Málokdy totiž vyhovuje jedna matrace oběma partnerům současně. Navíc lze jednotlivé matrace na lůžku snadněji otáčet, zabránit tak proležení a výrazně tak prodloužit jejich životnost.

Sháníte matraci? Pak při svých toulkách Internetem zabrousit i do našeho obchodu Nábytek Aldo, kde si v kategorii matrace můžete vybrat tu pravou a pokud si s výběrem nebudete vědět rady, naši vyškolení pracovníci Vám s výběrem rádi pomohou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.