Crowdfundingový web Penězdroj – co nabízí navíc?

V říjnu 2015 spuštěný crowdfundingový web Penězdroj není jen o výběru financí od drobných dárců, ale také o přidané hodnotě. Co oproti konkurenci přináší nového?

Koncept davového financování sice vylepšil a zefektivnil internet jako takový, nicméně k dokonalosti ho dotáhli až lidé z plzeňského Fundhallu, kteří se koncem loňského roku rozhodli spustit svůj portál Penězdroj, první kombinovaný crowdfundingový portál na českém webu. Jde o to, že kromě klasických reward projektů s odměnou a darovacích (donation) projektů nabízí Penězdroj i možnost investic s podíly (equity). Není to však jediné, čím se odlišuje od konkurence.

Další věcí, které Penězdroj nabízí, jsou totiž doplňkové služby, a to zejména v podobě poradenství. Některé z těchto služeb jsou zdarma, jiné placené. K těm bezplatným se řadí zpětná vazba při přípravě projektu či poskytnutí materiálů a osvědčených informací.

V dalším režimu už dochází ke školení a coachingu autora projektu, který chce mít nějaké informace navíc. Školení může mít formu skupinovou nebo individuální, cena závisí na domluvě, nicméně zpravidla se pohybuje mezi třemi až pěti tisíci korunami za den.

Třetí úrovní je projektový business consulting, v jehož rámci tým Penězdroje poradí s tvorbou business plánu. A nakonec tu je speciální forma interim managementu, kdy se některý ze členů týmu Penězdroje stane na dobu určitou součástí vedení autorského týmu konkrétního projektu.

Penězdroj samozřejmě ke všem autorům projektů přistupuje individuálně, stačí se informovat přímo u jeho tvůrců a uvidíte sami, co vše mohou nabídnout konkrétně vám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.