I s exekucí nebo záznamem v registru můžete mít auto na leasing

Nevíte, jak si pořídit auto, když máte exekuci a nebo je vaše jméno zaznamenáno v registru dlužníků?

Určitě nechcete zbytečně utrácet hotovost, která se dá investovat i jinde. I pro vás je tu řešení – auto na leasing. Tímto způsobem nejenže získáte svůj vyhlédnutý automobil, ale na financování koupě leasingem ještě mnohonásobně ušetříte. Celková cena vozidla je zpravidla nižší než při platbě v hotovosti. Při podpisu leasingové smlouvy zaplatíte pouze akontaci a zbývající částka je rozdělena dle vašich možností a požadavků do měsíčních splátek, které zahrnují i povinné ručení a havarijní pojištění. Dobu splácení si také stanovíte sami. Pořízení vozu na leasing využívají zejména podnikatelé, neboť měsíční splátky jsou plně uznatelnými daňovými náklady a doba odepisování vozu je zkrácena jen na tři roky. Po celou dobu platnosti leasingové smlouvy je vozidlo majetkem leasingové společnosti a vy s ním nemůžete bez jejího souhlasu nijak volně disponovat.

Máte exekuci? I přesto si koupíte auto na leasing

Celá Česká republika zahrnuje širokou síť autobazarů a prodejců aut a každý z nich spolupracuje s určitou leasingovou společností. Jestliže máte již vyhlédnutý automobil, leasingová smlouva bude s vámi sepsána přímo na prodejně dle vašich možností a požadavků. Patříte do kategorie klientů s exekucí a trápí vás co podniknout s tímto škraloupem? Počítejte s tím, že danému faktu bude přizpůsobena i leasingová smlouva. Vše záleží na individuální dohodě a posouzení dalších kritérií.

Záznam v registru není překážkou leasingu

Leasingové společnosti se od sebe vzájemně liší nabídkou svých úvěrových produktů a každá smlouva prochází standardním schvalovacím procesem. Některé z nich se zabývají finanční minulostí svých klientů, a pak je na jejich posouzení, zda-li váš případný záznam v registru dlužníků je na závadu pro podepsání leasingové smlouvy. Ověřte si jak to s vámi skutečně je! V tomto případě vás daná společnost vnímá jako rizikovějšího klienta, a proto vám budou upraveny parametry leasingové smlouvy. I přesto platí, že u leasingu jsou vždy podmínky příznivější, než u jiného druhu financování vozidla.

Leasingová smlouva také určuje podmínky finančního vyrovnání v mimořádných situacích a také penále při prodlení s platbami ze strany nájemce vozidla.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.