TP-Link uvádí vlastní řadu chytrých telefonů

Společnost TP-Link známá především jako výrobce aktivních síťových prvků a zařízení, představila pod názvem Neffos vlastní řadu smartphonů.

Telefony této řady by se na vybraných trzích po celém světě měly objevit již v průběhu února. Česká republika ani Slovensko však prozatím mezi cílovými trhy TP-Linku pro oblast smartphonů nefigurují.

Koncept zařízení Neffos staví především na jednoduchém a intuitivním rozhraní a uživatelské přívětivosti. Jejich výrobce však nezůstává nic dlužen ani svému původnímu zaměření, neboť svoje smartphony připravil na digitální ekosystém pro domácnosti a komunikaci s ostatními chytrými zařízeními v rámci internetu věcí s využitím standardních protokolů.

Analytická společnost IDC uvádí, že podíl TP-Linku na poli Wi-Fi zařízení činí na globální úrovni 42,9 %. Světová dvojka má přitom podíl o třetinu nižší. Oblast trendových mobilních zařízení je tedy dalším logickým krokem pro rozšiřování dosahu společnosti, neboť ve svém původním segmentu už firma v podstatě nemá kam růst.

Jak již bylo zmíněno, nepatří Česká a Slovenská republika mezi primární cílové trhy řady chytrých telefonů TP-Link Neffos, nicméně je stále možné, že výrobce zde své smartphony uvede později.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.